Atsauksmes no otrās starptautiskā inovāciju nometne jauniešiem „TransInnovation Camp for Youth” Ungārijā.

14.07.2016

No 13. līdz 19. jūnijam Ungārijas pilsētā Orfű tika aizvadīta jau otrā starptautiskā inovāciju nometne jauniešiem „TransInnovation Camp for Youth”, kurā kopumā piedalījās 20 jaunieši no Somijas, Latvijas, Rumānijas un Ungārijas. PPP biedrību "Zied zeme" pārstāvēja četri uzņēmīgi un radoši jaunieši – Kārlis Laurinovičs, Sandis Krapāns, Ilga Garosa un Lāsma Runcīte, kuri vēlas dalīties pieredzē par apgūto, izbaudīto un redzēto.

Nometnes organizatori jau sākumā sagādāja neskaitāmas iespējas atbraucējiem “lauzt ledu” jeb sapazīties un sadraudzēties. Piemēram, jau pirmajā atbraukšanas dienā devāmies naksnīgā (un mazliet dubļainā!) pārgājienā caur meža takām, kā arī spēlējām dažādas spēles, lai labāk iepazītu viens otru. Starpkultūru komunikācija, spēja saprast un mācīties pieņemt atšķirīgas tautības ir viens no paralēliem nometnes ieguvumiem. 

Ar pārliecību, ka vislabāk ir iespējams mācīties no prakses, devāmies iepazīt iedvesmojošus vietējos uzņēmējus – eko virtuves restorānu, brīvdabas muzeju, dizainerus un māksliniekus, kas pārcēlušies no galvaspilsētas, vietējo kempingu un Orfu fishing fest festivāla organizatorus.  Orfű pilsēta ir populārs tūristu galamērķis ar senu vēsturi, tāpēc šajā apvidū uzņēmējdarbībā uzsvars tiek likts tieši uz tūrismu, izklaidi un nacionālo vērtību nodošanu nākamajām paaudzēm. 

Nometnes mērķis bija sniegt jauniešiem iespēju paust idejas, kā uzlabot lauku teritoriju attīstību un risināt ar to saistītās problēmas. Lai sasniegtu šo mērķi, neatsverams ieguvums bija mentoru lekcijas un semināri, kas palīdzēja paskatīties uz uzņēmējdarbību no cita skatupunkta, ieraudzīt dažādas problēmas un sakarības, kā arī domāt citādāk. 

Mācību procesa ietvaros nometnes dalībnieki sadalījās četrās grupās, un katras grupas mērķis bija noslēgumā prezentēt savu biznesa ideju un pārliecināt klausītājus par produkta lietderīgumu. Dažbrīd ideju izstrāde bija, kā spēle, lai mācītos biznesu ielikt pareizajos rāmjus, taču rezultātā tika izstrādātas 4 reālas idejas: mobils ūdens atrakciju parks, kuru pasūtītājam ir iespēja pielāgot savām vēlmēm; tūrisma kompānija, kas specializētos ģimenēm pievilcīgos piedāvājumos un apmaiņas pasākumos; lietotne, kas palīdz organizēt izaicinājumus un noskaidrot, kuram bija taisnība; dabas viesnīca ar mājiņām kokos un atpūtu tuvāk dabai.

Galvenā atziņa, ko ieguvām nometnes laikā – pasaule ir atvērta tev, meklē pats savu iedvesmas ceļu un nebaidies no augstiem mērķiem! Mums katram dzīvē ir dotas neskaitāmas iespējas, un katra no tām mūs virza tālāk un sniedz iespēju attīstīties. Dalība šajā nometnē bija neatsverama un nebijusi pieredze, ko iesakām iegūt jebkuram! 

Ar cieņu, Zied zemes TransInnCamp komanda

PS. Matīs Zalcmanis, jaunietis no iepriekšējās nometnes, kura komanda attīstīja trušu gaļas pārstrādes projektu, tik tikko ir uzsācis truša gaļas bumbiņu buljonā tirdzniecību. Apsveicam. Šis ir pirmais TransInnCamp realizētais biznesa projekts un cerēsim uz nākamjiem veiksmes stāstiem.