Atskats uz ERASMUS+ projektu Rural Skills

26.07.2019

Zied zeme RuralSkills projekts tikko ir oficiāli noslēdzies, šobrīd vēl jāapkopo pozitīvās prakses un inovatīvo projektu piemēri un metodes, kas būs pieejamas http://ruralskills.eu tīmekļa vietnē. 

PPP biedrība “Zied zeme” kopš 2017. gada īstenoja Erasmus+ stratēģiskās sadarbības projektu “Rural Shared Knowledge in Leading LAGs Strategies [Rural SKILLS]”, kas paredzēja zināšanu apmaiņu starp Latvijas, Beļģijas, Itālijas, Portugāles, Spānijas un Horvātijas VRG jeb LEADER grupām. Mobilitātes braucienos piedalījās partnerības administrācija, padome biedri un projektu iesniedzēji. 

Erasmus+ programmas stratēģiskās partnerības atbalsta inovatīvas prakses attīstību, nodošanu un/vai īstenošanu, kā arī kopīgu iniciatīvu īstenošanu, lai atbalstītu sadarbību, mācīšanos no līdzbiedriem un pieredzes apmaiņu Eiropas līmenī.

Šis projekts ir ļāvis mums attīstīt un stiprināt sadarbības tīklu, paaugstināt savu kapacitāti un darboties starptautiskā līmenī, apmainīties un salīdzināt idejas, prakses un metodes vietējo attīstības stratēģiju īstenošanā. 

Projekta laikā esam piedalījušies 5 pieredzes apmaiņas mācību braucienos ar 17 dalībniekiem, kā arī esam noorganizējuši 1 uzņemšanu ārvalstu delegācijai Zied zeme darbības teritorijā. Šajā jaunumu izdevumā īsi pastāstīsim par mūsu šī gada pieredzi Portugālē un viesu uzņemšanu Latvijā. 

Mobilitāte Portugālē

Šogad notika projekta ceturtā mobilitāte, kuru kopīgi organizēja Portugāles partneri ADRAT un CoraNE, un tā notika Portugāles ziemeļos, Bragankas un Čavesas reģionos, no 2019. gada 25. līdz 29. martam. Pirmā mobilitātes daļa notika CORANE teritorijā, pasākums sākās Bragankas pilsētā ar projekta partneru tikšanos, kurā dalībnieki iepazinās ar VRG pārstāvjiem un biroju. Nākamjās dienās CoraNE darbinieki vadīja delegāciju, lai informētu par vietējo labo praksi, ko finansē LEADER programma, jo īpaši lauksaimniecības projektus Miranda do Douro lauku reģionā, uz robežas ar Spāniju. Mums bija iespēja apmeklēt ziepju ražotni Eco Desenvolvimento, kas ražo kosmētikas produktus ar ēzeļu pienu. Tika organizēts arī universitātes un kalnu pētījumu centra Braganca Centro de Investigação de Montanha universitātes (IPB, Bragança) apmeklējums, kā arī lauku tūrisms Montesinho nacionālajā parkā ar pārgājienu Rio de Onoru un Ecomuseum Museu do Touro (Rio D'Onor).
Pēc tam apmeklējumi tika pārcelti uz Alto Tamega reģionu, kas ir īpaši veltīts vīna ražošanai. Te bija iespējams apmeklēt konkrētus lauksaimniecības un amatniecības, kā arī tūrisma uzņēmumus, kas sadarbojās ar VRG ADRAT. 
image, 452x681px, 646.01 KB

Zied zeme uzņem ārvalstu delegāciju Zied zeme darbības teritorijā

No 3. līdz 7. jūnijam Zied zeme Latvijā organizēja partneru uzņemšanas vizīti, kurā piedalījās 13 vietējo rīcības grupu dalībnieku un sociālo organizāciju pārstāvji no MontagnAppennino (Itālija), ADRAT (Portugāle), CORANE (Portugāle), Medimurski doli i Bregi (Horvātija) un Vlaamse Ardennen (Beļģija). Apmācību nedēļa sākās ar projekta partneru tikšanos un īsu Rīgas vecpilsētas apskati, kamēr sagaidījām visus viesus no lidostas. Nākamajās dienās, līdzīgi kā iepriekšējos mobilitātes braucienos, viesi tika izvadāti pa Zied zeme darbības teritoriju un īpaši LEADER projektiem, kas raksturo mūsu atšķirīgo, novatorisko pieeju un veiksmīgos lauku attīstības piemērus. Apmeklējām un novadītājām prezentāciju par Zied zeme darbību Zied Zeme galvenajā mītnē Lielvārdē, kurā top koprades un kopā strādāšanas telpa, tad apmeklējām un tikāmies ar vietējo uzņēmumu pārstāvjiem, piemēram, ābolu sidra ražotni "Jumpravas sidrs", bioloģiskā jēra audzēšanas saimniecība ar lauku restorānu Z/S “Siliņi”, bezglutēna un bezlaktozes konditorejas ražotni DIAMONDS FOOD GROUP, piparkūku studiju Ķeipenē, izklaides parku “AB park”, sociālās iekļaušanas organizāciju “Zilais krusts” un trušu karalisti, izglītības organizāciju "Ikšķiles Brīvā skola", aktīvās atpūtas centru jauniešiem Lēdmanē, bērza sulu ražotni Ikšķilē SIA “Sula”, kultūras un tūrisma centru “Eizenšteina komunikāciju centrs”, degustāciju centru “Turkalnes muiža”, Riekstukalna skatu torni, Baldones dūņas un kūrorta potenciālu, Baldones Waterjump, kā arī citus objektus. 
Partneru vizīte bija iespēja tikties, iepazīstināt ar mūsu teritoriju, kultūru un tradīcijām, palepoties ar izdarīto, un domāt par nākamajiem projektiem.  
image, 452x677px, 599.46 KB

Papildu informācija: 
Māris Cīrulis, mob. 29782159, maris@ziedzeme.lv
 
image, 452x124px, 39.14 KB
PPP biedrība "Zied zeme" Erasmus+programmas īstenoto projektu "Rural Shared Knowledge In Leading Lag's Strategies" līdzfinansē Eiropas Savienība. Par publikācijas saturu atbild PPP biedrība "Zied zeme", un tajā nav atspoguļots Eiropas Komisijas viedoklis.