Par projektu finansēšanas kārtību

2016-09-19

Ja atbalsta saņēmējs ir fiziska persona, komersants vai uzņēmums tad, īstenojot projektu, maksājumiem izmanto savus līdzekļus (ieskaitot kredītu). Projekta īstenošanas laikā atbalsta saņēmējs publisko finansējumu saņem ne vairāk kā piecās daļās. Starpposma maksājumus pārskaita pēc atsevišķa projekta posma pabeigšanas, ja projekta posms ir īstenots un pēc tā īstenošanas ir radusies auditējama vērtība – fiziski izmērāms veiktās darbības rezultāts, kas pamatots ar grāmatvedības dokumentiem. Atbalsta saņēmējs sagatavo maksājuma pieprasījumu un iesniedz to Lauku atbalsta dienestā. Maksājuma pieprasījums tiek izskatīts 30 kalendāra dienu laikā, un ja deklarētie izdevumi atbilst normatīvajiem aktiem, tad atbalsta saņēmējam pārskaita projektā publisko finansējumu. 

Biedrībai, nodibinājumam vai reliģiskai organizācijai ir tiesības trīs reizes projekta īstenošanas laikā lēmumā par projekta iesnieguma apstiprināšanu noteiktajā termiņā pieprasīt priekšapmaksu, iesniedzot Lauku atbalsta dienestā priekšapmaksas pieprasījumu (5. pielikums) un tam pievienotos preču piegādātāju, darbu izpildītāju vai pakalpojumu sniedzēju rēķinus par projekta īstenošanas darbībām. Ja izmaksas tiks apstiprinātas, tad LAD pārskaitīs publisko finansējumu uz Valsts kasē atvērto norēķinu kontu. Preču piegādātājiem, darbu izpildītājiem vai pakalpojumu sniedzējiem samaksa jāveic pilnā apmērā no Valsts kasē atvērtā norēķinu konta. Lauku atbalsta dienests nākamos pārskaitījumus uz norēķinu kontu Valsts kasē izdara pēc tam, kad biedrība, nodibinājums vai reliģiskā organizācija ir norēķinājusies ar preču piegādātājiem, darbu izpildītājiem vai pakalpojumu sniedzējiem par tām darbībām, par kurām ir veikti iepriekšējie pārskaitījumi. Par veiktajiem darījumiem atbalsta saņēmējs sagatavo un iesniedz LAD maksājuma pieprasījumu.

Ja atbalsta saņēmējs ir pašvaldība un projekta finansēšanai plāno saņemt avansa maksājumu, tad kopā ar projekta iesniegumu ir jāiesniedz priekšapmaksas pieprasījums (5. pielikums), Lauku atbalsta dienests 30 kalendāra dienu laikā pēc projekta iesnieguma apstiprināšanas pārskaita pašvaldībai priekšapmaksu apstiprinātajā projekta iesniegumā noteiktajā apmērā, bet ne vairāk kā 20 procentu no kopējā projektam piešķirtā Eiropas Savienības finansējuma un valsts budžeta finansējuma apmēra. Priekšapmaksas maksājuma un starpposma maksājumu saņemšanai, kā arī visu projekta izdevumu segšanai nepieciešamajiem līdzekļiem pašvaldība atver kontu Valsts kasē. Atšķirībā no biedrībām, nodibinājumiem vai reliģiskajām organizācijām, pašvaldībai kopā ar priekšapmaksas pieprasījumu nav jāiesniedz preču piegādātāju, darbu izpildītāju vai pakalpojumu sniedzēju rēķini, bet tie tiek pievienoti maksājuma pieprasījumam.

Detalizētāk par projektu finansēšanas kārtību Mk noteikumos Nr. 598: http://likumi.lv/doc.php?id=269553&cs=f521ff1e

 

Sasniedzamie rādītāji pēc projekta īstenošanas

2016-04-08

Rīcību 1.1., 1.2, un 1.3. ietvaros atbalsta pretendenti ne vēlāk kā 3. noslēgtajā gadā pēc projekta īstenošanas sasniedz vismaz vienu no šādiem saimnieciskās darbības rādītājiem un nodrošina tā izpildi/nepazemināšanu visu projekta uzraudzības laiku (5 gadus pēc projekta īstenošanas):

- Esošie saimnieciskās darbības veicēji:

1. rada vismaz vienu jaunu darba vietu, saglabājot esošās;*

2. salīdzinājumā ar pēdējo noslēgto gadu pirms projekta iesniegšanas vismaz par 10 procentiem palielina neto apgrozījumu (vai palielina to vismaz par 30 procentiem no projekta attiecināmo izmaksu summas) nozarē, kurā īsteno projektu, vai par 10 procentiem palielina fizisko ražošanas apjomu;

- Jauni saimnieciskās darbības veicēji vai kas plāno reģistrēties:

1. rada jaunu darba vietu;*

2. nozarē, kurā īsteno projektu, sasniedz gada neto apgrozījumu vismaz 30 procentu apmērā no projekta attiecināmo izmaksu summas;

- Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība

1. par 10 % palielina biedru skaitu;

2. salīdzinājumā ar pēdējo noslēgto gadu pirms projekta iesniegšanas par 10 procentiem palielina gada neto apgrozījumu ar kooperatīvās sabiedrības biedriem vai par 30 procentiem no projekta attiecināmo izmaksu summas palielina gada neto apgrozījumu ar kooperatīvās sabiedrības biedriem;

3. salīdzinājumā ar pēdējo noslēgto gadu pirms projekta iesniegšanas palielina gada neto apgrozījumu no produktu pārstrādes par 10 procentiem vai par 30 procentiem no projekta attiecināmo izmaksu summas, vai par 10 procentiem palielina produktu pārstrādes fizisko ražošanas apjomu;

Rīcības Nr 1.4. “Atbalsts darbinieku kompetenču un produktivitātes celšanai” atbalsta pretendenti vienojas ar darbiniekiem darba attiecības pēc projekta īstenošanas turpināt vismaz 18 mēnešu (par darbiniekiem tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas).

Rīcību Nr. 2.1. un 2.2. atbalsta saņēmēji sasniedz rīcības mērķi, kā arī sākot ar nākamo gadu pēc projekta īstenošanas projekta uzraudzības periodā (5 gadus pēc projekta īstenošanas) katru gadu nodrošina projekta rezultātu publicitāti plašsaziņas līdzekļos vai tīmekļvietnē.

* Uzmanību! Radīta jauna darbavieta ir noslēgts darba līgums vismaz uz gadu ar darbiniekam noteiktu normālo darba laiku vai pašnodarbinātas personas saimnieciskās darbības uzsākšana, vai vairākas darba vietas sezonas darbu veikšanai, kurās kopā nostrādāto stundu skaits kalendāra gadā atbilst normālam darba laikam, un par to tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.