Māmiņdiena

08.05.2011

Zied Zeme sveic visas māmiņas!

Tā nu ir sanācis, ka pavasara svētki šogad steidzīgi nomaina viens otru. Pirms pāris nedēļam "atdzimām" no ziemas miega, 4.maijā svinējām Latvijas valsts neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu, bet šo svētdien pie ģimenes pusdienām un svinām Mātes dienu.

Lasot žurnālu 36,6 mani uzrunāja Dagmāras Beinertes atziņas "Kļūsot par māti, sieviete neredzamā veidā iegūst savu nemirstību. Sajūta, ka tu turpinies ir daļa no kosmiskās apziņas. Mēs nekad nespēsim pateikties mammai par to, ko viņa devusi. To Paldies ir iespējams dot vienīgi saviem bērniem."

Tajā pašā laikā, nedaudz feminisktiski, bet nenoliedzami patiesi, ka "aiz katra panākumus un atzinību guvuša vīrieša stāv vēl talantīgāka sieviete, kas sevi aizliegusi.  Mātes dienā ir svarīgi ieraudzīt un godināt ne tikai sievietes, kas bērnu iznēsājušas un laidušas pasaulē, bet arī tās, kuras bijušas nācijas mātes. Paldies Aspazijai, Zentai Mauriņai, Annai Brigaderei, Dāratai Baronei, Ķeniņa kundzei un Jāņa Čakstes kundzei - par spēju ziedoties nākotnes un nācijas vārdā."

Baudīsim šo svētdienu!

Ticot un cerot, ka ar savu mīlestību iesildīsim arī Mātes Dabas sirdi!


Ar cieņu,
Zied Zeme izpilddirektore
Linda Krūmiņa