PPP biedrība “Zied zeme” aicina – ver savas durvis viesiem savā “Mājas kafejnīcā”!

05.08.2021

PPP biedrība “Zied zeme” sadarbībā ar lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs” izsludina pieteikšanos uz Mājas kafejnīcu dienām, kas Ogres novadā norisināsies no 2021.gada 2.-3. oktobrim.

"Mājas kafejnīcu dienās" pilsētas, pagasti un ciemi aicināti uzņemt apmeklētājus ļaujot tiem izbaudīt vietējo kulināro piedāvājumu, iepazīstot arī to tradīcijas un kultūru. Šajās dienās savas durvis ikvienam apmeklētājam var vērt gan esoši ēdināšanas uzņēmumi - kafejnīcas, restorāni, krodziņi, viesu mājas -, gan saimniecības un vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajā dienā pārvēršas par kafejnīcām - atver savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem.

“Mājas kafejnīcu dienu” ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šādas dienas notiek jau vairākus gadus, un šis gads nav izņēmums. Igaunijā "Mājas kafejnīcas dienas" notiek vasarā un agrā rudenī dažādos reģionos un dažādos datumos, parasti nedēļas nogalēs. Igauņi aicina viesus savās lauku sētās - uz mājas kafejnīcām, kas ir atvērtas tikai tajā konkrētajā dienā, dodot iespēju nogaršot vietējos mājas ēdienus, kas gatavoti no vietējām izejvielām. Citreiz maltītes tiek pasniegtas ļoti unikālās un mājīgās vietās, kur ikdienā nav kafejnīcas, piemēram, šķūņos. Katrā reģionā, kur notiek "Mājas kafejnīcu dienas", ir iespēja atklāt dažādas unikālas kafejnīcas, kas ir raksturīgas tieši šai vietai un kurās tiek pasniegts ēdiens, pamatojoties uz ģimenes receptēm.

Tev patīk ideja? Vēlies iesaistīties? Piesakies rakstot savas pilsētas vai pagasta koordinatoram - pieteikumā norādi savu kontaktinformāciju(e-pastu, telefona numuru) un īsi ieskicē, kā vēlētos iesaistīties “Mājas kafejnīcu dienās”!

Gaidīsim Tavu pieteikumu līdz 12.08.2021.

Mājas kafejnīcu dienu Ogres novadā pilsētu un pagastu koordinatori:

  • Lielvārdē un pagastos – Aleksandrs Čerņavskis, e-pasts: aleksandrs.cernavskis@lielvarde.lv, tel.nr. 25419714
  • Ikšķilē un pagastos –  Agneta Trapiņa, e-pasts: turisms@ikskile.lv, tel.nr. 26652148
  • Ķegumā un pagastos – Ieva Vējone, e-pasts: ieva.vejone@kegums.lv, tel.nr. 26467990
  • Ogrē un pagastos – Baiba Zača, e-pasts: baiba.zaca@ogresnovads.lv, tel.nr. 29491685

Mājas kafejnīcu dienu Ogres novadā koordinatore:

PPP biedrība “Zied zeme” projektu vadītāja Iluta Jansone, e-pasts: iluta@ziedzeme.lv, tel.nr. 22041406

Vairāk informācijas par “Mājas kafejnīcu dienām” lasi šeit.